חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השטיח הפרסי – תוכנית התוכן שמביאה לחשיפה גדולה ועקבית

תוכן עניינים

איך מכניסים לתודעה, באופן היעיל ביותר, את העסק, המוצר, או השירות שאנחנו מקדמים – וגם, כמובן, את עצמנו כמומחי דיגיטל​

כאשר אנחנו משווקים בדיגיטל, אנחנו רוצים שיראו אותנו, וכדי שזה יקרה אנו זקוקים לחשיפה. זה אומר, שמעבר ליצירת התוכן המעניין, אנו צריכים גם קהל שיתעניין בו. אמנם, בראייה שלנו את עצמנו, התוכן שלנו ייחודי ומבריק כל כך, שברור שהוא יעניין את הציבור – אבל בפועל, באורגני, הוא זוכה לעתים רק לעשרות חשיפות, ובמקרה הטוב – לכמה מאות.

הכשל של רוב יוצרי התוכן בדיגיטל

רוב יוצרי התוכן – אם מדובר בכותבי הפוסטים והבלוגים, אם אלה המעצבים, יוצרי הווידאו וגם המשווקים הדיגיטליים, משקיעים שעות רבות ביצירת התוכן שלהם: תוכן מלמד, מושקע ואיכותי. אחרי כל העבודה הזאת שהשקיעו, בשעת העלייה של התוצרים לאחת הפלטפורמות בדיגיטל (או אף בפרופיל האישי) – בקבוצה שבה פעילים, באינסטגרם, בסטורי ועוד – הצפיות מטבע הדברים והאלגוריתם, אינן רבות. מבחינת היוצרים, זה אולי פידבק מספיק, אבל כדי שקהל-היעד האמיתי יתרשם מהתוכן ויעריך את מה שיש ליוצר להציע, התוצאה רחוקה מלהספיק.
כאשר שאלתי משווקים דיגיטליים, האם הם יוצרים תוכן איכותי שעשוי לעניין את הלקוחות הפוטנציאלים שלהם, מעבר למסר הרכישה עצמו, מיד ענו לי כולם שהם אכן כותבים, ויוצרים, וברור שכן, ושהם אפילו מאוד משקיעים בזה.
אבל – כששאלתי כמה מהחומרים שלהם זוכים לפרסום ממומן, ענו כמעט כולם שמעט מאוד, והיו שאמרו שבכלל לא, והסיבה שנתנו לכך היתה, שבחומרים הללו אין כוונת מכירה. 
וכאן בדיוק הבעיה. 

אנשים צמאים למידע רלוונטי

חשוב לזכור, שרוב הזמן אנשים – קהל היעד הפוטנציאלי – מחפשים מידע שרלוונטי עבורם, גם אם הם לא רוכשים. אנשים הם סקרנים מטבעם ומעוניינים לשפר את מצבם בכל התחומים. לכן הם מחפשים חומרים שיעניינו אותם, שילמדו אותם משהו על הבעיות שמעסיקות אותם, שיענו על הצרכים שלהם. 
וחשוב שתדעו, שכאשר אדם חוקר ולומד דרככם משהו, ומקבל מענה לשאלות שהטרידו אותו – הוא תמיד יזכור את מי שסיפק לו את התשובה שחיפש, כלומר אתכם. 
את הרצף של התוכן המלמד הזה לא רואים כמעט בקידום ממומן – אבל דווקא החומר הזה, שמסדר לאנשים את הראש ומהווה מצע לגיבוש דעה, שמוביל בסופו של דבר להנעה לפעולה ולרכישה בפועל, הוא הבסיס לכל הפעילות שלנו, ובלעדיו יקרה מעט מאוד בשיווק.
לבסיס האיכותי הזה, שעליו אנו בונים את כל המגדל השיווקי שלנו, אני קוראת “השטיח הפרסי”.

איך פועלת אסטרטגיית השטיח הפרסי?

האיכות הגבוהה של השטיחים הפרסיים והמוניטין שלהם סיפקו לי השראה ויספקו גם לכם. וכך גם התוכן שלכם צריך להיות: איכותי, מלמד, מעשיר, מאופיין, חד, כולל בתוכו את ה-DNA החזק שלכם, ונוכח כל הזמן ובכל מקום כבסיס לפעילותכם, בווליום נמוך, כשיח איכותי שמתקיים בחשיפה מתמדת.
בפועל, חלוקת התקציב שלכם צריכה להשתנות, כאשר נתח ממנו יופנה לקידום תוכן איכותי שאתם מפרסמים באופן קבוע. ואם יש לכם כבר תוכן שעלה, ולא זכה למספיק חשיפה, ניתן גם עכשיו לבצע חשיפה מבוקרת שלו לפי קהלי-יעד.
אסטרטגיית השטיח הפרסי כוללת בתוכה DNA. את ה-DNA שלכם. כמו השטיח עצמו, שהוא ייחודי ואיכותי ומשמש מצע לכל פעילויות החיים, כך על התוכן שלכם לשקף את הבסיס למהות העשייה שלכם, את עושר הידע שלכם, את אופן החשיבה שלכם, את היצירתיות שלכם.
וכאשר כל אלה ייחשפו, במקום לכמה מאות – למספר אלפים באופן קבוע, לא תצטרכו לשכנע בקמפיינים של מכירה ובמבצעי הנחות שיורידו מאוד במחיר שלכם, כי תבססו לכם כבר מוניטין כמקור איכותי ואמין.

 

״אבל המחירים נורא יקרים, וזה רק תוכן, לא מבצע מכירה״

התקציב יכול להשתנות. המינימום הוא 1000 ש״ח לחודש, ומומלץ לבדוק מה הכי נכון לכם – אולי רק בסופי שבוע, אולי רק בערב, אולי בימים מסוימים, לקהלים מובחנים, תוך חיפוש מתמיד אחר קהל-יעד שיאהב את התוכן, יתחבר אליכם וימשיך לעקוב אחריכם כל הזמן.
למי שיש 2000 ש״ח להשקיע בחודש – זה מצוין. 
אין אף פלטפורמה שתיתן לרוב יוצרי התוכן חשיפה אורגנית כזו לאורך זמן.

לסיכום: הדרך להצלחה כרוכה בהשקעה, גם בתוכן מצוין, אבל גם כספית

אז בזמן שאתם מתבססים על אסטרטגיית השטיח הפרסי, כלומר על מצע איכותי של תוכן, אתם לא רק זוכים לחשיפה שהולכת וגדלה, אלא גם מעלים את הערך שלכם לקהל היעד, מאפיינים ומשכללים אותו, מקבלים פידבקים, מתקדמים ומשתבחים – ואלה דברים שלא תוכלו ללמוד מאף מקור אחר.
רוב המשווקים מציעים ללקוחות לקבל ״לידים״, ולכן גם מי שמגיעים אליהם אלה לקוחות שרוצים ״לידים״. אבל שימו לב, שככל שתקטינו את היכולות שלכם, כך גם התעריף שלכם יהיה נמוך יותר. להסביר? אם אני רואה כל סוף שבוע מודעות בנוסח: ״783 ש״ח בחודש, לידים חמים כל יום״, אני יודעת שמי שיפנו למודעות הללו הם לקוחות עם ציפיות גבוהות ותקציב נמוך – וזה תסריט שנדון לכישלון.
רק אם תעבדו בשיטת השטיח הפרסי, גם עבורכם וגם עבור הלקוחות שלכם, ותספקו אסטרטגיית תוכן שכולה איכות, תוך הבלטת ה-DNA המיוחד שלכם ושלהם, תעלו על הדרך להצלחה ולתוצאות מצוינות.

 
www-768x768

קורס אונליין חינם

קורס דיגיטלי חינם הטרנד הזה של קורס דיגיטלי חינם מאפשר לכם, כמתעניינים בלימוד נושא מסוים, לנסות את עצמכם, לבדוק מה מתאים לכם באמת. הניסיון שלי

קרא עוד »

אסטרטגיה שיווקית

מהי אסטרטגיה שיווקית מה זו אסטרטגיה שיווקית לבעלי עסקים מתחילים, ובכלל, מה המהות שלה עבורכם. בואו נתחיל מזה שאחרי עושים אסטרטגיה שיווקית, בונים תוכנית שיווקית

קרא עוד »

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי -כללי לפני הרבה שנים פתחתי עסק לעיצוב גרפי, זה היה ה 2002.  לקחתי לפטופ עם עבודות שלי שהיו במסגרת שנתיים קודם לכן כשכירה,

קרא עוד »

קורס בינה מלאכותית מקיף ! כולל מפגשי לייב בזום

מרעיון, כתיבה, עיצוב ויצירת סרטונים.

דילוג לתוכן