חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צבעים ומיתוג עסקי – איך לבחור

תוכן עניינים

מיתוג עסקי - איך מחברים צבעים לעסק שלך?

הרבה פעמים אנחנו מתחברים לצבעים שנמצאים כרגע כטרנד חולף, אני אתן דוגמא, צבעי NUDE צבע עור טבעי, מאוד עובד כרגע, אז אולי אתם מתחברים אליו אבל זה לא אומר שזה הצבע שלכם, וכאן אני הולכת לספר לכם, איך תדעו מהם הצבעים שלכן ללא קשר לטרנדיות, אלא ממש, צבעים שהם עושים לכם טוב, איך תחברו צבעים עם מיתוג עסקי? ואיכשהו קשורים לעולם הרגשי שלכם ויעזרו לכם להתחבר אל עצמיכם שוב מחדש, דרך צבעים.

צבעים - מה אומרים עליך ועל המיתוג העסקי שלך?

צבעים לא אומרים עליכם כלום, הם כן מפעילים רגשות אצל המתבוננים בהם, ולכן ההשפעה שלהם גדולה מאוד. יש כל מיני דיעות על אדום-נועז, כחול- רוגע, וכמובן שאם נלך לתורת הצבעים ונלך אחורה נמצא בזה הגיון אבל זה רק יבלבל את הבחירה שלכם, ולכן, לפני שאתם קופצים לעשייה ובונים את המיתוג העסקי שלכם,  בואו נתנתק לכמה דקות ממה אומרים, ונתחבר למה אנחנו מרגישים.  שנתחיל?

צבעים - איך זה התחיל אצלי המיתוג העסקי?

תמיד אהבתי כחול, אבל גם כתום, וגם כחולים, וכאשר עיצבתי הייתי משתמשת במגוון צבעים, מתוך בקשה ספציפית של לקוח, חיבור למיתוג, אבל יום אחד החלטתי שאני נכנסת לפינטרסט ורק מה שאני מתחברת אליו ממש, אני שומרת. וכך התחלתי לחקור.

ייצרתי בורד, ואספתי מלא תמונות שאני אוהבת ללא קשר לצבע, והתחלתי לראות שאני מאוד אוהבת עיצוב חם, יותר מקר, שמתי לב שאני מאוד אוהבת גם שחור לבן אבל, זה לא מספק אותי לגמרי, שחסר לי עוד..רגש! המשכתי לאספתי עוד, ואז התחלתי לתעדף, וראיתי שתמיד במה שאני בוחרת יש טורקיזים, כל מיני ורסיות, כתבתי לעצמי בצד, שזה צבע שאני מעוניינת בו. המשכתי הלאה וגיליתי את הצבע הורוד אדום, קשה לתאר אותו אבל הינה מתחת תראו דוגמא ממנו, ראיתי עלים של עץ שממש ביטאו באופן ספיצפי את הטעם שלי, ושמתי בצד, קראתי לזה “אדום ורוד” , אתם תגידו בורדו, אבל זה קיבל שינוי, (תראו את הפינטרסט ותבינו) וגם בתיק העבודות שלי תראו לא מעט את החיבור בין טורקיז לצבעים חמים.

חיבור לשלושה ארבעה צבעים למיתוג עסקי

אז במקום לבחור שני צבעים, מה שהיה לי בראש ולא ידעתי, או גג שלושה, הבנתי שאני יכולה לבחור כמה שאני רוצה, אז החלטתי על ארבעה, כאשר אני רוצה לחבר אותם ולבחור בהם בנסיבות שונות קצת אחרת. ואני אתן דוגמא.

אם אני אוהבת חום בעיצוב, אני צריכה צבעים חמים, צהוב כתום עושים לי נעים, צבעי תאורה חמים, צבעי שקיעה, הבנתי כמה תמיד אני רוצה נגיעה כזו של אור בכל מה שאני מעצבת, אז הבנתי שזה חלק ממה שאני רוצה שיהיה. וכל הצבעים שלי שבחרתי נהיו חלקי צבעים. למשל תראו את הצבע הזה שלקוח מהחצר שלי בבית:

בחירת הצבעים למיתוג

אז לאחר שאספתי פרחים, הדפסתי דפים, אספתי עוד בורדים אחרים בפינטרסט, הגעתי למספר צבעים. אתם יכולים כבר להבין, שכתום אדום זה צבע? אבל לפעמים מצטרף אליהם ורוד בורדו, וזה טוב ומתאים. אבל טורקיז הוא שם תמיד, וגם צהוב. האתר הזה למשל משתמש רק בחלקים מצבעי המיתוג, לא ראיתי לנכון להשתמש בצהוב, אלא בתמונות עצמן, אבל בורדו נמצא, טורקיז, ועוד צבע שהוא השקט של צבעי השקיעה. אתם תמצאו אותו.

אז בואו ניתן לכם כמה כלים כדי שתעשו את זה:

1. לכו לגוגל, לפינטרסט, ושמרו לכם תמונות שאתם אוהבים אותם בגלל הצבעוניות שלהן
2. זכרו, אין הצבע יעיד עליכם דבר מלבד משיכה של מה שאתם מרגישים
3.בחרו את התמונות שמזכירות אחת את השניה בצבעוניות, בדקו צבעים שחוזרים על עצמם
4.עשו רשימה של חמישה צבעים שאתם ממש אוהבים
5.צאו החוצה, לבית העירוני או הכפרי שלכם, ותבדקו איזה צבע מכונית, פרחים , מרגשים אתכם,בארץ מכוניות לא מרגשות במיוחד, אז אולי שימו לב לארון בגדים שלכם, אתם תמצאו קשר. 
6.בחרו 4 צבעים שלקחו בגדול.
7. נראה לי שאתם יכולים להתחיל מכאן. בהצלחה.
8. לינק להשראה

קורס אונליין חינם

קורס דיגיטלי חינם הטרנד הזה של קורס דיגיטלי חינם מאפשר לכם, כמתעניינים בלימוד נושא מסוים, לנסות את עצמכם, לבדוק מה מתאים לכם באמת. הניסיון שלי

קרא עוד »

אסטרטגיה שיווקית

מהי אסטרטגיה שיווקית מה זו אסטרטגיה שיווקית לבעלי עסקים מתחילים, ובכלל, מה המהות שלה עבורכם. בואו נתחיל מזה שאחרי עושים אסטרטגיה שיווקית, בונים תוכנית שיווקית

קרא עוד »

ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי -כללי לפני הרבה שנים פתחתי עסק לעיצוב גרפי, זה היה ה 2002.  לקחתי לפטופ עם עבודות שלי שהיו במסגרת שנתיים קודם לכן כשכירה,

קרא עוד »

קורס בינה מלאכותית מקיף ! כולל מפגשי לייב בזום

מרעיון, כתיבה, עיצוב ויצירת סרטונים.

דילוג לתוכן